Aktualności

Jak pomagamy Ukrainie

Autor:
Fundacja Pomagam.pl
Jak pomagamy Ukrainie

Na oficjalnej zbiórce “Solidarni z Ukrainą” razem zebraliśmy już ponad 12 mln złotych dla Ukrainy. Dzięki Wam możemy nieść pomoc humanitarną. Dotychczas zakupiliśmy m.in. karetkę, apteczki taktyczne, namioty polowe dla szpitali, defibrylatory oraz leki. Jednak nadal potrzebujemy Twojego wsparcia!

Niesiemy pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna - w Ukrainie

Wspólnie z Fundacją “Nasz Wybór”, która prowadzi od 2014 r. Ukraiński Dom w Warszawie,  niesiemy pomoc humanitarną, zarówno w Ukrainie, jak i tutaj w Polsce. 

Dotychczas przekazaliśmy Ukrainie 3100 apteczek taktycznych, prawie 150 plecaków ratownictwa medycznego dla sanitariuszy, 4 defibrylatory, 4 namioty polowe dla szpitali oraz karetkę z pełnym wyposażeniem. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Fundacji Uniters (https://www.facebook.com/uniters.foundation) oraz Fundacji Rodu Szeptyckich (https://www.facebook.com/FundacjaRoduSzeptyckich). 

Działamy tam, gdzie pomoc medyczna jest najbardziej potrzebna. Na wojnie w Ukrainie ostrzeliwane są nawet szpitale, dlatego nasze wsparcie na miejscu jest niezwykle potrzebne. Dotychczas zaopatrzyliśmy w leki i środki medyczne m.in. Szpital Weteranów Wojny Obwodu Żytomierskiego w Berdyczowie. 

Wspieramy lokalnie 

Od początku wojny w Ukrainie do Polski przybyło ponad 2,7 mln uchodźców, głównie kobiet i dzieci. Niektórzy decydują się na pozostanie u nas, inni migrują dalej. 

Uruchomiliśmy specjalną infolinię dla osób z Ukrainy obsługiwaną przez 20 osób, dzięki której udzielono już ponad 26 tys. porad i konsultacji. Infolinia cały czas jest rozbudowywana. Pozwala to zapewnić szybki przepływ informacji, dzięki czemu ukraińskie rodziny znalazły domy tymczasowe oraz mogły zalegalizować pobyt w Polsce. 

Zbudowaliśmy również zespół mieszkaniowy łączący oferujących tymczasowe mieszkania z potrzebującymi uchodźcami. Do końca marca zakwaterowaliśmy ok. 4 tys. osób. Ukraiński Dom w Warszawie rozwija również hub wolontariacki, który skupia ponad 5 tys. wolontariuszy, którzy wspierają m.in. Ukraiński Dom w codziennej pracy. Część funduszy przeznaczamy również na pomoc organizacjom działającym w punktach recepcyjnych m.in. zapewniając ciepłe posiłki.  

Szczegóły działań znajdziecie na profilu Fundacji "Nasz Wybór"/Фонд "Наш вибір": https://www.facebook.com/fundacjanaszwybor oraz Ukraińskiego Domu w Warszawie/Український дім у Варшаві: https://www.facebook.com/UkrainskiDom.

Jak mogę pomóc Ukrainie?

Skala niesionej pomocy przez Polaków jest niewyobrażalna, jednak musimy pamiętać, że jest to bieg na długi dystans. Wsparcie będzie potrzebne również za kilka miesięcy, a nawet lat, dlatego ważne jest, by nie przestać działać. Ci ludzie cały czas nas potrzebują. 

Dziękujemy, że jesteście z nami! 💙💛  Każda złotówka ma znaczenie. Dzięki Wam możemy nieść pomoc najbardziej potrzebującym. 

Nadal możesz pomóc:

➡️ wesprzyj naszą zbiórkę Solidarni z Ukrainą: https://pomagam.pl/solidarnizukraina 

➡️ załóż zbiórkę na rzecz Ukrainy: https://pomagam.pl/blog/pomoc-dla-ukrainy

➡️ załóż wirtualną puszkę w swojej firmie: https://pomagam.pl/firmydlaukrainy

Chcesz wesprzeć nasze działania?