Wpis

Prezenty z misją

Autor:
Fundacja Pomagam.pl
Prezenty z misją


Z jednej strony chcemy sprawić bliskim radość, z drugiej staramy się żyć w duchu less waste i nie kupować niepotrzebnych rzeczy, a ogromny wybór w sklepach może przyprawiać o ból głowy. Co wybrać? Z czego zrezygnować?  Na szczęście można połączyć gwiazdkowe zakupy z czynieniem dobra. Sprawdź propozycje z naszego prezentownika!

Produkty, które wspierają

Czyli opcja na prezent, z którego dochód lub jego część trafiają do organizacji charytatywnej. Takie produkty znajdziesz zarówno w ofercie znanych marek jak i lokalnych firm rękodzielniczych.

Produkty Zielonego Laboratorium wspierają organizacje prozwierzęce - Otwarte Klatki i Vivę.

Fundacja GOPR prowadzi swój sklep, w którym znajdziecie m.in. czekoladę

Koszulka, z której całkowity zysk Uado.pl przeznacza na Stowarzyszenie Mudita

Również same organizacje pozarządowe prowadzą często swoje sklepiki. Zazwyczaj można w nich znaleźć produkty z logo lub hasłem NGO, np. koszulki, kubki, przypinki. Takie gadżety nie tylko są dodatkowym sposobem na zbieranie środków przez organizację - pomagają również ją promować, ponieważ nosząc je, pokazujemy, że wspieramy właśnie tę konkretną akcję.

W sklepie Rak'n'Roll znajdziesz np. kubki z logo fundacji

Są również prowadzone przez NGO sklepy z szerszym asortymentem. Np. prowadzony przez Fundację Feminoteka sklep Samo Dobro - znajdziesz w nim m.in. kremy, koszulki i herbaty ziołowe. Cały zysk ze sprzedaży przekazywany jest na pomoc kobietom doświadczającym przemocy.Wsparcie w czyimś imieniu

Jeśli wiesz, że jakaś sprawa jest szczególnie bliska sercu osoby, którą chcesz obdarować, rozważ wsparcie w jej imieniu. W ten sposób pokażesz, że wiesz, co jest naprawdę ważne dla tej osoby, wesprzesz działania dobroczynne, a przy okazji nie musisz się martwić, że prezent będzie zbierał kurz na półce.


 Jak wesprzeć organizacje charytatywne w czyimś imieniu?

  • wpłata na zbiórkę: znajdź zbiórkę na wybrany cel i wpłać dowolną kwotę; większość portali umożliwia podpisanie wpłaty;
  • datek na organizację: czyli bezpośrednia wpłata na konto fundacji czy stowarzyszenia; 
  • cegiełka: czyli często drobiazg, który otrzymujemy za datek, takim przykładem mogą być serduszka WOŚP;
  • wirtualna adopcja: czyli wpłata (lub deklaracja regularnej wpłaty) na utrzymanie potrzebującego zwierzęcia. Często wraz z taką adopcją otrzymuje się certyfikat - to piękna pamiątka dla obdarowywanej osoby; "Adoptować" można też kawałek lasu, który będzie zasadzony w naszym imieniu, a nawet... pszczołę!


Kalendarz charytatywny

Wiele organizacji decyduje się na druk kalendarzy, z których dochód przeznacza na realizację celów. Te klasyczne “cegiełki” sprawdzą zwłaszcza, jeśli wiesz, że obdarowywana osoba ceni piękne zdjęcia i korzysta z drukowanych kalendarzy.

IOP w Otwocku w tym roku postawił na kalendarz z aktorami. W 2021 r. do kalendarza z maluchami pozowali Powstańcy.

Kalendarz na rzecz Celestyniaków - na pewno ucieszy miłośnika psów


Chcesz wesprzeć nasze działania?