Kryzys bezdomności

Ponad 30 tys. osób w Polsce nie ma domu. A realnie ludzi w kryzysie bezdomności może być w naszym kraju nawet kilka razy więcej.

W Fundacji Pomagam.pl zaangażowaliśmy się w organizowanie wsparcia dla organizacji, które działają w obszarze bezdomności — zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz pomocy w miesiącach zimowych, ale chcemy kontynuować swoją pracę w tym obszarze poprzez kolejne inicjatywy na rzecz pomocy ludziom w kryzysie bezdomności.

Mamy ambicję, żeby pomagać także w aktywizacji społecznej i zawodowej, oferując wsparcie w znalezieniu zatrudnienia lub innych form aktywności, które mogą pomóc osobom bezdomnym w powrocie do społeczeństwa. Wierzymy, że pomoc osobom w kryzysie bezdomności w powrocie do społeczeństwa jest kluczowym elementem budowania włączającej społeczności, która nie pozostawia nikogo z tyłu. Wspieranie ich w odzyskaniu niezależności i godności to inwestycja w bardziej zintegrowane i empatyczne społeczeństwo.

W naszej pracy kierujemy się przekonaniem, że każda forma wsparcia ma znaczenie. Dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się w nasze działania — czy to poprzez darowizny, przekazywanie artykułów pierwszej potrzeby, czy wolontariat. Wspólnie możemy nie tylko łagodzić skutki bezdomności, ale również pracować nad znalezieniem długoterminowych rozwiązań dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.