Zdrowie psychiczne mężczyzn

W Fundacji Pomagam.pl doskonale rozumiemy, że zdrowie psychiczne mężczyzn to temat, który wymaga otwartej rozmowy i konkretnych działań.

Statystyki są nieubłagane: mężczyźni rzadziej szukają wsparcia w przypadku problemów psychicznych, częściej zmagają się z uzależnieniami, a także są grupą o wyższym ryzyku samobójstw. Problemy psychiczne są również główną przyczyną bezdomności wśród mężczyzn.

Nasza kampania ma na celu przełamanie tabu i dotarcie do mężczyzn potrzebujących wsparcia, ale też edukację społeczeństwa na temat znaczenia zdrowia psychicznego. Chcemy pokazać, że poszukiwanie pomocy jest znakiem siły, a nie słabości, oraz że zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak fizyczne.

W ramach kampanii planujemy szereg działań:

• Organizację warsztatów i spotkań z ekspertami psychologii, psychiatrii i terapii uzależnień.
  • Stworzenie platformy online z zasobami i wskazówkami, jak dbać o swoje zdrowie psychiczne oraz gdzie szukać pomocy.
  • Promowanie historii osób, które skutecznie poradziły sobie z problemami psychicznymi, by inspirować i motywować innych do działania.
  • Współpracę z pracodawcami w celu promowania zdrowia psychicznego w miejscu pracy.

Jesteśmy przekonani, że nasza kampania przyczyni się do zmiany sposobu postrzegania zdrowia psychicznego wśród mężczyzn i zachęci ich do dbania o siebie i swoje potrzeby emocjonalne. Razem możemy stworzyć społeczeństwo, w którym zdrowie psychiczne jest priorytetem dla każdego, bez względu na płeć.